Bhp motor sport’tan Mercedes motorları için kompresör aparatları

 

bhp© motor sporları başından beri Mercedes motorlarının performansını artırmak için çalışıyor. Uzun yıllar boyunca, sportif motorlar bir kompresör şarj ile donatılmıştır.

BHP©’ndeki uzmanlar tüm bu motorlar için kompresör çevirisinde ilgili bir değişiklik geliştirdiler. Burada, kompresör daha yüksek bir hız mekanik elde edilir, genellikle krank mili kayış tekerleğinin çapı değiştirerek. Bileşenler bhp© tarafından geliştirilen ve sadece bir CNC frezeleme tesisi tarafından üretilmektedir. Bu değişiklik talaş ayarlama (motor kontrol ünitesinin yazılım ayarı) ile tamamlanır. Yeni tuning yazılımı sayesinde, çeşitli parametreler yüksek yanma hava hacmine uyarlanır ve bazı modellerde, maksimum hız limiti (V-max) aynı anda kaldırılır, örneğin 55 AMG kompresör motorlar için.

 

 

Mercedes tanınmış kompresör motorları, örneğin şunlardır:

180 kompresör, 200 kompresör, 230 kompresör, 4 silindirli motorlar M111, M271

Performans artışı yaklaşık 25-40hp ve 50Nm

32 AMG kompresör, 6 silindirli motorlar için M112 örneğin C-Class W203 ve SLK R170

Performans artışı yaklaşık 30-40hp ve 60Nm

55 AMG kompresör, 8 silindirli motorlar için M113 örneğin E 55, S 55, M 55, G 55, SL 55, CL55, CLK DTM, SLR McLaren

Performans artışı yaklaşık 50- 70hp ve 100Nm

 

Kompresör çevirisinin modifikasyonları, örneğin orijinal kayışların üretici tarafından kullanılabileceğini nisbeten saklar. Bu, gelecek için hizmet çalışmasını önemli ölçüde kolaylaştırır. Dönüşüm kitlerimiz üçüncü taraf atölyeler tarafından da kurulabilir (0,5 – 2 saatlik modele bağlı olarak dönüşüm süresi). Sadece motor kontrol üniteleri yeniden programlama için bize gönderilmeli.

Fiş aparatı ve kompresör çevirisinin modifikasyonuna bağlı performans iyileştirmesi TÜV sertifikası ve motor garantisi (ek ücret) ile desteklenebilir.

Kompresör motorunuzun ayar seçenekleri hakkında araştırmalarınızı dört gözle bekliyoruz.

Benzer performans geliştirmeleri çip ayarı ve kompresör modifikasyonu nedeniyle de kompresör ile BMW Mini modelleri için kullanılabilir, Jaguar kompresör – motorlar 3.0K ve 5.0K, Land Rover / Range Rover kompresör motorları 5.0K , Audi ile 3.0TFSI – kompresör motorları.

Kompresör Tuning Kitleri Mercedes